Klassefordeling 1.g og 1.hf 2018/19

18. juni, 2018

Klassefordeling 1.g og 1.hf 2018/19

De nye 1.g- og 1.hf-klasser er nu dannet, og du kan se dem nedenfor.

1.g-klasserne er klasserne 1.a, 1.b, 1.c og 1.d. Klasserne gælder gennem grundforløbet, der varer 3 måneder. Herefter bliver alle elever igen fordelt i nye klasser alt efter, hvilke studieretninger, de har valgt.

1.hf-klasserne er 1.p og 1.r. Hf-klasserne forbliver de samme gennem hele uddannelsen.

1.a

Cecilie Bech Vad
Annika Sandberg Jensen
Stephan Johannesen
Mette Moltke Fløjstrup Maigatter
Victor Hansen
Signe Fog Michaelsen
Stine Nybro Jensen
Freia Follmann Bøndergård
Thluachuah Vanni Sui Tin Tling
Sara Larsen
Emilie Bech Moslund
Anders Vendelbo Schmidt
Lærke Bak Bertelsen
Emma Julie Vestergaard Madsen
Nenia Wengel Lomborg
Kirstine Bloch Andersen
Julie Thye Kærsaa
Jasmin Schack Nielsen
Camilla Allerslev
Caroline Kirk Lauridsen
Amalie Graugaard Christoffersen
Karoline Mandrup

1.b

Cathrine Bøgeskov Larsen
Mathilde Kjøller-Hansen
Sarah Bjerg Thomsen
Tascha Staxen Lagerbon
Rasmus Evald Brink Kristensen
Anne Gravesen
Nicolai Melgaard Wadskjær
Janni Boutrup Kristensen
Annelise Hessler Ibsen
Sille Eybye Pedersen
Inger-Marie Gørtz Andersen
Freja Ravn Olesen
Anne Sofie Meyer
Ajinthan Suyeskumar
Lasse Jensen
Julie Uhrbak Kristensen
Maria Heskjær Eriksen
Anton Lauridsen
Daniel R. Nielsen
Ola Bebel
Anette Nørholm Jakobsen
Line Kristine Dalgaard Sørensen

1.c

Frederikke Kirstine Hvolgaard
Eileen Hope het Lam
Silje Hilmand Mathiesen
Sille Braun Christiansen
Nikolaj Haahr Olesen
Sarah Nebel Hald
Signe Arberg Kruse
Janusha Yogagananam
Annie Ulv Lund
Trine Arenhoff Houlberg
Sofie Hundebøll Lund
Jonas Pallesen
Jakob Ørbæk Juel-Nielsen
Laura Lunde Storbjerg
Samuel Linde Pedersen
Laura Fyhn Laursen
Kathja A. H. Thulstrup
Astrid Amalie Welle Vinther Hansen
Mathias Hausted Mortensen
Frederikke Leis Hemsen
May Kade Tun Lei Pi Boi
Nadia Katrine Rømer

1.d

Sine Juul Mikkelsen
Marlene Lundby Dokkedal
Sarah Yasmin Kristensen
Trine Eskesen
Christian Stahl Søvang
Amalie Brodersen
Anders Clemens Dahl Karlsen
Laura Frich Benthin
Bjarke Sørensen
Thobias Nørskov Søndergård
Vlera Kurtishaj
Thomas Jaedeke
Christopher Dyrvig
Laura Arvad
Sara Nørlund Jeppesen
Lisbeth Bækgaard Bredtoft
Lærke Olsen
Frederik Bladtkramer Hansen
Annika Harmann Eriksen
Jonas Colkær Thomsen
Rasmus Helles

1.p

Lea Nygård Nielsen
Rikke Lund Sørensen
Silje Rønne Schmidt
Cecilie Dagmar Juhl
Sabrina Jespersen
Signe Bech Thorø
Sara Kjær Andersen
Christian Steffensen
Pernille Haugaard Rasmussen
Rebecca Ertbølle Nielsen
Rama Mamura
Alex Mølleskov Petersen
Celina Maya Micelle
Rune Brunbjerg Vadh
Maja Nikoline Neubert
Amanda Marcher
Amalie Visby Laursen
Joakim Skov Jensen
Martina Ganer Lauridsen
Gabriella Gladbjerg
Emilia Matras Egelund Ibsgaard
Lærke Mærsk Lisbygd
Nanna Stenberg Jensen
Tine Kristiansen

1.r

Caroline Nørgaard Jensen
Mie Søndergaard Christiansen
Kiwa Birke Brasen
Mia Saaby Falkesgaard Hansen
Katrine Søndergaard Christiansen
Lærke Aagaard Kristensen
Katrine Nørrum Brynildsen
Mia Hvenegård Tolstrup Holm
Amalie Clement
Sarah Graversgaard
Andrea Højbak Lysgaard Lauridsen
Emilie Muff Pedersen
Emilie Veise
Mikkel Kruse Jensen
Rikke Korsholm Bendtsen
Lise Aarup Skyttegaard-Nielsen
Mike Keller Kristensen
Sine Tambjerg Iversen
Christina Nielsen
Emil Albertsen Thøstrup
Symen Kooistra
Isabella Leat Rosendahl

 

 

 

 

 

 

Flere nyheder